ERAF projekts ar ID nr.1.1.1.1/19/A/010 ir uzsācies!

01.04.2020.

2020.gada 1.aprīlī uzsācies ERAF projekts "Granulēto biokurināmo mikroviļņu priekšapstrāde un jaunas tehnoloģijas izstrāde selektīvi aktivizētu kurināmo maisījumu degšanas procesu uzlabošanai ar efektīvu enerģijas ražošanas un emisiju sastāva kontroli" ar ID nr.1.1.1.1/19/A/010, kurš īstenosies SIA Ekokompozit sadarbībā ar Latvijas Universitātes Fizikas institūtu un norisināsies 30 mēnešus.

Projektā plānotas šādas darbības:

1. Mikroviļņu priekšapstrādes ietekme uz dažādas izcelsmes granulēto kurināmo (koksne, salmi, kūdra) raksturojošiem parametriem un termisko sadalīšanos:
1.1. Dažādas izcelsmes granulētas biomasas (salmi, koksne, kūdra u.c.) paraugu raksturojošo parametru rūpnieciskie pētījumi, izvērtējot un optimizējot mw priekšapstrādes ietekmi uz šo parametru izmaiņām;
1.2. Dažādas izcelsmes granulētu kurināmo (koksnes, salmu, kūdras) termiskās sadalīšanās aktivācija mw priekšapstrādē;
1.3. Granulēto kurināmo mw priekšapstrādes ietekmes izvērtējums uz pirolīzes blakusproduktu veidošanos un sastāvu, izmantojot mūsdienīgus hromatogrāfijas (GC un LC) analītiskos rīkus un aktivizēto paraugu gāzu analizatoru.
2. Dažādas izcelsmes granulētu kurināmo gazifikācijas, degšanas, siltuma ražošanas procesu aktivizācija un emisiju sastāva regulēšanas iespējas mw priekšapstrādē:
2.1. Dažādas izcelsmes granulētu kurināmo gazifikācijas un degšanas procesu aktivizācija un regulēšanas iespējas mw priekšapstrādē;
2.2. Siltuma ražošanas procesu aktivizācija un emisiju sastāva regulēšanas iespējas granulētā kurināmā mw priekšapstrādē.
3. Dažādas izcelsmes granulētas biomasas selektīvi aktivizētu maisījumu izveide, izvērtējot maisījumu raksturojošo parametru un termiskās sadalīšanās regulēšanas iespējas maisījumu komponenšu selektīvā mw priekšapstrādē:
3.1. Selektīvi aktivizētu granulēto biokurināmo maisījumu izgatavošana un raksturojošo parametru pētījumi, izvērtējot un optimizējot mikroviļņu priekšapstrādes un maisījuma sastāva izmaiņu ietekmi uz maisījumu raksturojošiem parametriem.
3.2. Granulēto biokurināmo maisījumu sastāva un komponenšu selektīvās mw priekšapstrādes ietekme uz maisījumu termisko sadalīšanos.
4. Selektīvi aktivizētu dažādas izcelsmes granulētas biomasas maisījumu gazifikācijas, degšanas un siltuma ražošanas procesu un degšanas produktu sastāva veidošanās rūpnieciskie pētījumi un to regulēšanas iespēju izvērtējums:
4.1. Selektīvi aktivizētu dažādas izcelsmes granulētas biomasas maisījumu gazifikācijas un degšanas procesu rūpnieciskie pētījumi un šo procesu regulēšanas iespēju izvērtējums;
4.2. Dažādas izcelsmes granulētu kurināmo maisījumu siltuma ražošanas procesu un emisiju sastāva regulēšanas iespējas un aktivācija maisījumu komponenšu selektīvā mw priekšapstrādē.
5. Uz zināšanām balstītu jaunu viedo produktu izstrāde, veidojot mw priekšapstrādē selektīvi aktivizētus un optimizēta sastāva kurināmo maisījumus.
6. Uz zināšanām balstīta jauna līmeņa viedās tehnoloģijas eksperimentālā izstrāde videi draudzīgas enerģijas ražošanai.
7. Zinātības izstrāde par dažāda sastāva un dažādas izcelsmes aktivizēto cieto kurināmo maisījumu izmantošanas iespējām ekoloģiski tīru degšanas un siltuma ražošanas procesu izveidei un to kontrolei.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu