Projekta progresa pārskats par periodu no 01.12.2021.līdz 28.02.2022.

28.02.2022.

Pārskata periodā ar melnalkšņa mizas etanola-ūdens ekstraktiem tika aizvietoti līdz 20% fosilo fenolu fenola – formaldehīda sveķu sastāvā. Tika konstatēts, ka šajā gadījumā iegūto saplāksni var izmantot iekšējai un ārējai lietošanai. Formaldehīda emisijas no šiem paneļiem bija divas reizes mazākas nekā emisijas no paneļiem, kas līmēti ar standarta fenola formaldehīda sveķiem. Konstatēts, ka modificētus melnalkšņa, apses un priežu mizu ūdens ekstraktus ar mikroviļņu palīdzību var izmantot kā bezpievienotus formaldehīda sveķus skaidu plātņu apstrādei, kas atbilst EN 312-2010 standartu prasībām.

Tika iesākts darbs raksta sagatavošanai zinātniskajā žurnālā, kura indekss sastādā vizmaz 50% no vidējā citešanas indeksa nozarē:

  • Sarmite Janceva, Anna Andersone, Uldis Spulle, Ramunas Tupciauskas, Electra Papadopoulou, Oskars Bikovens, Martins Andzs, Natalija Zaharova, Gints Rieksts, Galina Telysheva, Eco-Friendly Adhesives Based on the Oligomeric Condensed Tannins-Rich Extract from Alder Bark for Particleboard and Plywood Production.

Turpināts darbs pie prototipa izveides, produkta paraugu sagatavošanas un zinātības izstrādes.

 

ERAF projekts ar ID.Nr.1.1.1.1/18/A/182 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu