Projekta progresa pārskats par periodu no 11.09.2021 līdz 30.11.2021.

30.11.2021.

Pārskata periodā tika veikts darbs pie darbības nr.3.1: Selektīvi aktivizētu granulēto biokurināmo maisījumu izgatavošana un raksturojošo parametru pētījumi, izvērtējot un optimizējot mikroviļņu priekšapstrādes un maisījuma sastāva izmaiņu ietekmi uz maisījumu raksturojošiem parametriem,, darbības nr.3.2.: Granulēto biokurināmo maisījumu sastāva un komponenšu selektīvās mw priekšapstrādes ietekme uz maisījumu termisko sadalīšanos, un pie darbības nr.5: Uz zināšanām balstītu jaunu viedo produktu izstrāde, veidojot mw priekšapstrādē selektīvi aktivizētus un optimizēta sastāva kurināmo maisījumus.

ð  Darbība nr.3.1. Turpināts darbs pie pētniecisko darbu izpildes. Elementu sastāvs un siltumietilpība binārajiem maisījumiem, kurās viens komponents ir neapstrādāta biomasa (koksne, kviešu salmi, kūdra), bet otrs – mikroviļņos torificēta pie 200o un 300oC temperatūras to pašu izejvielu biomasa, tika aprēķinātas atkarībā no katra komponenta satura  (apmēram 30 paraugi). Dažiem no tiem elementu sastāvs tika noteikts eksperimentāli un salīdzināts ar aprēķinātajiem datiem. Atsevišķiem maisījumiem tika veikta analītiskā pirolīze, kas apstiprināja, ka maisījumu komponentu sastāvu (lignīna, ogļhidrātu, lipofilu saturu) var aprēķināt, ņemot vērā atsevišķu sastāvdaļu analītiskās pirolīzes datus.

ð  Darbība nr.3.2.. Turpināts darbs pie pētniecisko darbu izpildes. Binārā maisījuma TG un DSC analīze gaisa vidē neizotermiskās sildīšanas režīmā (20 - 650oC, ātrums 10oC/min) tika turpināta, izmantojot Setline STA ierīci. Siltuma plūsmu katrai no kompozīcijām eksperimentāli noteica ar DSC. Kopā ar vidējo sadalīšanas ātrumu tika izmērīts iztvaikošanas ātrums un ogles oksidēšanās ātrums. Eksperimentālie dati par maisījumiem tika salīdzināti ar tiem, kas aprēķināti pēc aditivitātes principa, lai novērtētu toreficētas biomasas sinerģisko ietekmi uz galvenajiem maisījumu termiskās konversijas parametriem.

ð  Darbība nr.5. Tika izstrādāts eksperimentāls modelis un testēts rotācijas rezonatora-reaktora modelis (V=0,1 m3), kas aprīkots ar sešiem magnetroniem ar kopējo mikroviļņu (MW) apstarošanas jaudu 4,8 kW. Eksperimentos ar ūdeni tika pierādīts, ka MW sildīšanas efektivitāte jaunajā rezonatorā bija līdzīga komerciālās mājsaimniecības MW krāsns rezonatora efektivitātei.

 

Tā pat aktīvs darbs noritēja pie materiālu apzināšanas un iepirkumu organizēšanas pētniecības vajadzībām.

 

Projekta identifikācijas nr. 1.1.1.1/19/A/010                                    

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu